Bachovy květové esence

Motto: Ó Pane,dej mi sílu,abych se smířil s tím,co změnit nemohu,
dej mi odvahu změnit to,co smím a musím
a dej mi též moudrost,abych rozlišil jedno od druhého.

F.Ch.Oetinger

Jedná se o soubor 38 květových extraktů.

 

Celý systém byl vymyšlen a odzkoušen začátkem minulého století britským lékařem Edwardem Bachem, který si dal za cíl účinně pomoci svým mnoha pacientům.
Esence jsou přirozeného původu=pocházejí z přírody, jsou naprosto bezpečné, může je užívat celá rodina, bez obav je možno je brát i době těhotenství a kojení.
Působí velmi jemně, nemají žádné nežádoucí účinky, nelze se jimi předávkovat ani vytvořit škodlivý návyk. Když máme dobru náladu a jsme šťastni, cítíme vnitřní uspokojení. Radujeme se ze svého elánu a zdraví a dostává se nám darů života, které rádi zase předáváme svým bližním, rodině a přátelům.
Jindy ovšem narážíme na nejrůznější životní problémy a v nepříjemných chvílích, kdy jsme ztratili rovnováhu, zažíváme stres, žal ze ztráty někoho blízkého, necítíme se dobře, zde nám mohou výrazně prospět Bachovy květové esence.
Důležité je přesně rozpoznat, jak se cítíme, jaké jsou naše emoce a psychický stav. Je dobré si poznamenat, jaké psychické stavy vystihují naše současné rozpoložení - na jejich základě jsou pak Bachovy květové esence vybírány.

Jak užívat Bachovy květové esence?
Užívají se 4xdenně 4 kapky, ale v akutních stresových situacích i častěji. Nejlépe nakapat 4 kapky do nějaké tekutiny a upíjet během dne. V případě nutnosti je možno užívat kapky přímo do dutiny ústní na jazyk.

Domů si odnášíte lahvičku, kde jsou Bachovy květové esence rozředěny trochou pramenité vody a zafixovány malým množstvím alkoholu, aby se nezkazily.
Celá lahvička vydrží asi 3-5 týdnů.
Délka braní je individuální, závisí na délce trvání a tíži Vašich problémů.

Více informací naleznete na těchto webových stránkách www.bachovaterapie.cz.