Kineziologie, ODBLOKOVÁNÍ, cesta,

Aneb za každým problémem se skrývá příběh…

 

Kineziologie, odblokování, cesta… jsou vzdělávací, alternativní metody, které mohou  pomoci lidem, zabývajícím se objevováním sebe sama, smyslu svého života, svých skrytých možností a v neposlední řadě i těm, kteří se chtějí zbavit psychických či fyzických potíží, nebo chtějí pomoci svým dětem. Cílem těchto metod není léčit nemoci,  mohou však velmi účinně přispět k jejich odstranění tím, že pomohou odhalit příčinu problému, pochopit všechny souvislosti a nalézt novou cestu.

 

Jedině člověk sám je schopen se uzdravit a jedině na něm závisí, jak rychle se mu to podaří! Neexistují nevyléčitelné nemoci a neřešitelné problémy, existují pouze nevyléčitelní lidé…

Být nemocný znamená nemít moc. Odklonit se ze středu, dostat se do nerovnováhy. Je-li náš vnitřní a vnější život v rovnováze, jsme šťastni a naplněni. Pokud se v některých oblastech života z rovnováhy vychýlíme, ztrácíme nad nimi moc a nejsme schopni zachovat si své zdraví, vytvořit kvalitní vztahy, najít práci, která by nám vyhovovala, vydělat tolik peněz, kolik potřebujeme, či najít dost času na své zájmy a koníčky.  Vymlouváme se na smůlu, osud, či náhodu. Nejsme zvyklí na skutečnost, že jsme to my, kdo utváří náš život, se všemi pozitivy i negativy a jenom my neseme zodpovědnost za to, co ve svém životě prožíváme a jak se cítíme.

 

Naše tělo je symbol. Za jakoukoliv tělesnou bolestí je skrytá potlačená emoce nebo nevyhovující model chování. Pokud máme delší dobu nějaký psychický  problém a neřešíme ho, dříve či později se promítne na naše tělo.

Podle druhu negativní myšlenky se emoce projeví na určité části těla. Dostaneme-li chřipku, není to proto, že kolem nás existují viry - těch vdechneme denně na tisíce, ale proto, že selhal náš imunitní systém, který si s nimi jinak běžně poradí. Máme-li problémy s krkem (angína, hlasivky), symbolizuje tělo problém s komunikací: Co jsem chtěla říct a neřekla - a nebo naopak, řekla jsem víc, než jsem chtěla? Pokud nás bolí nohy, jdeme ve svém životě správným směrem? Špatné trávení navozuje otázku: co nemohu strávit? Zácpa pak co, nebo koho zadržuji ve svém životě? Máme-li cukrovku, máme, či dopřáváme si dost lásky? A to nejen lásky ostatních, ale i lásky sami k sobě! …

 

Emoce prožíváme už v prenatálním věku. V matčině těle si klademe první otázky: Jak to tam venku vlastně vypadá? Chtějí mě vůbec? Těší se na kluka, ale já jsem holka? Nerozejdou se, když se tak hádají? Porod je pak první velkou bolestí, kterou ve většině případů prožíváme. Opouštíme tělo matky, které bylo devět měsíců naším útulným domovem, a přitom vnímáme její strach a bolest. Narodíme se do chladu a ostrého světla a pokud se s námi nikdo nepomazlí, cítíme se velmi opuštění a zmatení.

A pak rosteme a přejímáme zvyky a přesvědčení našich rodičů, které jsou obvykle spojeny s další bolestí a strachem. Učíme se chodit, ale často slyšíme: nelez tam, spadneš, neber to, rozbiješ to, to nemůžeš dělat, na to jsi ještě malej…

 

A tak se náš přirozený svět důvěry a radosti pomalu mění ve svět pochybností, bolestí, ničení sebe sama a popírání svých schopností. Nejsme sami sebou, potlačujeme svůj vnitřní hlas a postupně jen těžko rozpoznáváme, co bychom vlastně chtěli. Nerozhodujeme se svobodně, ale na základě negativních zkušeností, což nám obvykle přivodí psychický, a posléze i fyzický problém. 

 

Naše tělo je symbol. Vděčíme mu za mnohé zprávy. Bohužel s nimi obvykle nenakládáme tak, jak bychom měli. Co totiž uděláme, když nás něco bolí? Vezmeme si prášek, nebo si necháme postižený orgán vyoperovat! A naše tělo je zmatené a hledá znovu způsob, jak nás informovat o tom, že naše myšlení nutně potřebuje změnu.

Bolest se objeví znovu, nemoc napadne jiný orgán. Potlačili jsme totiž pouze příznak, nikoliv příčinu nemoci. 

Rozhodně však nezavrhujme lékařské metody!  Klasická medicína je schopna zachránit život v kritické situaci chirurgickým zákrokem či podáním medikamentu. Ideální je však její spojení s jinou metodou, která pátrá po opravdové příčině nemoci a dopomůže k jejímu trvalému odstranění.

 

Pokud je naše tělo v rovnováze, má obrovské regenerační schopnosti. Odejdou-li naše negativní myšlenky, obnoví se znovu životadárný tok energie a my můžeme začít žít TADY a TEĎ, v radosti, pravdě, lásce a pocitu naplnění…

 

Pokud cítíte, že by Vám setkání mohlo pomoci na Vaší cestě v poznání sebe sama, ozvěte se!

Tel.: 602 288 545 .

 

Na setkání se těší Marcela Mašínová.

 

  Ing. Marcela Mašínová

Vzdělání

  • 2000 - 2003: Three in One Concepts: One Brain
  • 2002 - 2004: Reiki
  • 2003: Zdeňka Jordánová: Mandala života
  • 2009: Karel Hádek: Aromaterapie  
  • 2009 - 2012: Společnost pro mozkově kompatibilní vzdělávání: Respektovat a být respektován, Emoční inteligence
  • 2008 - 2011: The Journey: Cesta
  • 2014 - 2016: Koventina: Zkušeností k respektování

 

Profesní zkušenosti

Od 2004 do současnosti:

Poradentství v oblasti osobnostního růstu - soukromá praxe

(od 2013 v Centru celostní péče Fontána).